Centrální zamykání i s dálkovým ovládáním

Centrální zamykání i s dálkovým ovládáním
Centrální zamykání i s dálkovým ovládáním
Dnes je možnost centrálního zamykání vozidla – tedy zamykání všech zámků najednou z místa řidiče, či spolujezdce, nebo pomocí dálkového ovládání – brána jako samozřejmá při nákupu téměř jakéhokoliv automobilu. Minimálně se vždy nabízí jako doplňková výbava. Centrální zamykání Vám urychlí vystupování, kdy nebudete muset zamykat každé dveře jednotlivě a také se nebudete muset strachovat, zda jste náhodou nenechali jedny z dveří nezamčené. To jsou základní funkce centrálního zamykání. Jeho historie je však překvapivě hluboká a málokdo o ní ví.

Již totiž v roce 1914 bylo do jednoho z luxusních automobilů nainstalováno centrální zamykání. Jednalo se o špičkový vůz Scripps-Booth. Ne mnoho lidí by to tipovalo, ale centrální zamykání již brzy oslaví sté výročí svého vzniku. V první polovině dvacátého století se ovšem používalo spíše výjimečně a okrajovou záležitostí zůstalo až do roku 1956, kdy ho jako běžnější vybavení zavedla americká automobilka Packard. V počátcích užívání centrálního zamykání se tímto způsobem ovládaly pouze dveře vozu. Dnes již díky moderním technologiím můžete v autě, nebo i mimo něj s dálkovým ovládáním, ovládat dojezd oken, či dvířka od palivové nádrže.

Jak je to dnes s dálkovým ovládáním?

Vlastníte automobil s centrálním zamykacím systémem, ale nemáte k němu dálkové ovládání? Na trhu je Vám k dispozici dlouhá řada těchto dálkových ovládání. Budou fungovat právě s Vaším vozem?
Dá se obecně říci, že dálkové ovládání lze namontovat do naprosto drtivé většiny vozidel. K některým vozům, které mají ve dveřích řidiče pouze přepínač, je potřeba dokoupit a namontovat servomotorek. K některým typům též bývá přidaný např. vystřelovací klíč.  Můžete si tedy vybrat takové ovládání, jaké se Vám bude skutečně líbit.
 
Odeslat článek známému   Vytisknout